Dry Fruit Cutting Machine
Providing you the best range of dryfruit chips powder machine, dry fruit chips and powder machine, hand dry fruit chips machine and dry fruit powder machine with effective & timely delivery.
Dryfruit Chips Powder Machine
Approx. Price: Rs 15,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Production Capacity | 60 kg/hr |
| Cut Type | Chips |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Machine Components | Stainless Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
We are engaged in Dryfruits Chips Powder Machine offering this product
to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Dry Fruit Chips And Powder Machine
Approx. Price: Rs 15,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity(Kg/Hr) | 200 |
| Production Capacity | 30 kg/hr |
| Cut Type | Chips, Slice |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Machine Components | Stainless Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
We are engaged in Dry fruit Chips And Powder machine offering this product
to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Hand Dry Fruit Chips Machine
Approx. Price: Rs 2,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity(Kg/Hr) | 200 |
| Production Capacity | 60 kg/hr |
| Cut Type | Chips |
| Machine Components | Stainless Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Semi Automatic |
We are engaged in hand Dry fruits Chips machine offering this product
to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 34,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Production Capacity | 30 kg/hr |
| Capacity(Kg/Hr) | 200 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Machine Components | Stainless Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
We are engaged in Dry Fruit Powder machine offering this product
to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.