

Product Details:
| Capacity | 55 kg/hr |
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Roller Width | 200 mm |
| Type Of Namkeen | Fafda |
| Usage/Application | Commercial |
| Weight | 20kg |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Hobbit |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Automation Grade | Automatic |

Product Details:
| Capacity | 25 kg/hr |
| Production Capacity | 25 kg/hr |
| Roller Width | 200 mm |
| Type Of Namkeen | Fafda |
| Usage/Application | Commercial |
| Weight | 15kg |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Hobbit |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Automation Grade | Automatic |

Product Details:
| Machine Type | Semi Automatic |
| Roller Width | 200 mm |
| Type Of Namkeen | Fafda |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Body Material | Stainless Steel |
| Power | 0.5 hp |
| Power Consumption | 1 Hp |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |

Product Details:
| Machine Type | Semi Automatic |
| Production Capacity | 25 kg/hr |
| Roller Width | 200 mm |