Product Details:
| Bowl Capacity | 10 L |
| Material | Stainless Steel (SS) |
| Motor Power | 1 HP |
| Mixer Type | Horizontal |
| Usage/Application | Commercial / Large |
| Power Source | Electric |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 20 Kg |
| Motor Power(in HP) | 0-1 HP |
| Certification | ISO |
| Mixing Speed | 100-300 RPM |
Product Details:
| Jar Capacity | 2 L |
| Capacity | 2L |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Wattage | 500 W |
| Usage/Application | Hotel |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 25 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Product Color | Silver |
Product Details:
| Grinding Mechanism | Pulverizer |
| Automation Level | Semi Automatic |
| Application Type | Domestic |
| Machine Type | masala grinding |
| Capacity | Up to 50 kg/hr |
| Material | Stainless Steel |
Product Details:
| Material | Stainless Steel (SS) |
| Usage/Application | Commercial / Large |
| Power Source | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Type | Flower |
| Brand | Hobbit |