

Product Details:
| Power Source | Electric |
| Motor Power | 0.25 HP |
| Capacity | 100-150 PC/H |
| Body Material | METAL |
| Operation Type | Electric Motor |
| Number of Blades | 12 BLADES |
| Cutter Function | MULTI VEGETABLE CUTTING (WITH 12 BLADE) |
| Number of Functions | 12 in 1 |
| Motor Power (HP) | 1 HP |

Product Details:
| Capacity Per Batch | 5 kg |
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Rating | 0.5 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
| Operation Mode | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |

Product Details:
| Application | Transformer Oil |
| Capacity(kg) | 50 kg |
| Dryer Type | Adsorption Dryer |
| Capacity | 500 ltr/hr |
| Heating Type | Electric |
| Production Capacity | BOWL CAPACITY : 10-15 kg |
| Material | ss |
| Automation Grade | Automatic |

Product Details:
| Motor Power | 1 HP |
| Capacity | 70-100 kg/hr |
| Number of Jali / Blades | 1 |
| Machine Weight | 45 kg |
| Motor Speed | 1440 RPM |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |

Product Details:
| Capacity Per Hour | 10 kg/hr |
| Capacity | 1 ton/day |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 YEAR MOTOR WARRANTY |
| Model | SS BODY |
| Country of Origin | Made in India |