Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Machine | Impact Pulverizer |
| Capacity | Up to 50 kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Consumption | 2 Kwh |
Additional Information:
Product Details:
| Type | Instant |
| Capacity(Litre) | 5 Litre |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Motor | 1 Hp |
| Phase | Single Phase |
| Grade | Semi Automatic |
| Grinding Time | 30 min |
| Voltage | 220 v |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Capacity | 10 L |
| Usage/Application | Commercial |
| Grade | Semi Automatic |
| Body Colour | Silver |
| Grinding Time | 30 min |
| Voltage | 220 V |